ul. Czerwonego Krzyża 45, 08-110 Siedlce, telefon: (25) 644 24 13   fax: (25) 644 24 13, wew. 43    e-mail: sekretariat@siedlce-straz.pl

                                           

Państwowej Straży Pożarnej 

w Siedlcach

Komenda Miejska
KM PSP w Siedlcach poszukuje kandydatów do służby !


 
 
Nabór skierowany jest szczególnie do absolwentów uczelni wyższych o specjalizacji chemia, biologia lub fizyka.
Chęć uczestnictwa w naborze należy zgłosić (w postaci…

Ćwiczenia w Wyższym Seminarium Duchownym

21 lutego 2018 roku na terenie Wyższego Seminarium Duchownego w Nowym Opolu odbyły się ćwiczenia z zakresu organizacji prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczej podczas pożaru wewnętrznego…

Eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Informujemy, iż  14 marca 2018 roku Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Siedlcach we współpracy z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej…

Wybrane zdarzenia - pożar domu w m. Stok Ruski

14 lutego 2018 roku około godziny 20:00 doszło do pożaru domu drewnianego w miejscowości Stok Ruski (gm. Mordy).
Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania…

Wybrane zdarzenia 5-11.02.2018

W ubiegłym tygodniu, tj. w dniach 5 - 11 lutego 2018 roku siedleccy strażacy wzywani byli 16 razy do zdarzeń, w tym do:
- 5 pożarów,
- 8 miejscowych zagrożeń,
- natomiast…

akcja


Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Joachim Brudziński objął patronatem akcję pt. „spoKREWnieni służbą”, która ma na celu oddanie hołdu Żołnierzom Wyklętym…

Previous Next Play Pause
KM PSP w Siedlcach poszukuje kandydatów do służby ! KM PSP w Siedlcach poszukuje kandydatów do służby !
Ćwiczenia w Wyższym Seminarium Duchownym Ćwiczenia w Wyższym Seminarium Duchownym
Eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
Wybrane zdarzenia - pożar domu w m. Stok Ruski Wybrane zdarzenia - pożar domu w m. Stok Ruski
Wybrane zdarzenia 5-11.02.2018 Wybrane zdarzenia 5-11.02.2018
akcja akcja "spoKREWnieni służbą"
wtorek, 30 styczeń 2018 10:33

Wybrane zdarzenia 22 - 30.01.2018r.

Napisane przez W dniach 22 - 30 stycznia 2018 roku siedleccy strażacy wzywani byli do 27 zdarzeń,
w tym do:

- 12 pożarów,

- 11 miejscowych zagrożeń,

- natomiast 4 zgłoszenia okazały się być alarmem fałszywym.

W ubiegłym tygodniu, m.in. w miejscowości Rakowiec (gm. Siedlce), w Siedlcach przy ul. Mickiewicza, w miejscowości Lipiny (gm. Przesmyki), w miejscowości Sosna Koziółki (gm. Suchożebry), doszło do zdarzeń i pożarów związanych z nieszczelnością w przewodach kominowych.

23.01.2018 r. ok. godziny 3:00 w Skórcu doszło do pożaru poddasza w budynku mieszkalnym.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu OSP Dąbrówka Ług Kierujący Działaniem Ratowniczym stwierdził: pożar na poddaszu budynku jednorodzinnego, mieszkańcy (trzy osoby) samodzielnie opuścili dom - znajdowali się poza budynkiem, pierwszy KDR podjął decyzję o wprowadzeniu roty gaśniczej, wyposażonej w aparaty ochrony układu oddechowego z prądem wody.

Kierujący Działaniem Ratowniczym z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 po przybyciu, przejął dowodzenie:
- podtrzymał zamiar taktyczny - prowadzone działania doprowadziły do zlokalizowania źródła pożaru,
- następnie polecił usunąć nadpalone elementy poddasza i zgromadzone tam materiały na zewnątrz,
- usunąć nadpaloną część krokwi dachowej przy pomocy piły spalinowej,
Prowadzone działania doprowadziły do ugaszenia pożaru. Zastępy powróciły do koszar.

W tym samym czasie, 23.01.2018 r. ok. godziny 3:00 w miejscowości Cierpigórz (gm. Przesmyki) również doszło do pożaru poddasza w budynku mieszkalnym.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia dowódca OSP Przesmyki udał się na rozpoznanie. W jego wyniku ustalono, że pożarem objęte jest poddasze drewnianego domu jednorodzinnego. Właściciel, który jako jedyny przebywał w budynku opuścił go samodzielnie, poinformował Kierującego Działaniem Ratowniczym, że wewnątrz domu zasilanie zostało odłączone, jednak w dalszym ciągu pod napięciem jest napowietrzna linia energetyczna, która w wyniku pożaru powodowała iskrzenie.

Działania podjęte przez strażaków: zabezpieczenia miejsca zdarzenia poprzez wygrodzenie terenu działań, oświetlenie terenu działań przy pomocy masztu oświetleniowego, budowa dwóch linii gaśniczych z dwóch stron budynku.

Zaobserwowano zaprzestanie iskrzenia linii energetycznej. Odłączenie zasilania energetycznego potwierdzono detektorem napięcia. Przystąpiono do natarcia na pożar. Pożar zlokalizowano, po czym wprowadzono dwie roty w aparatach ochrony dróg oddechowych w celu ewakuacji cennego mienia znajdującego się w domu. Rozebrano szalówkę elewacyjną osłaniającą poddasze budynku w celu bezpośredniego dotarcia do miejsca w dalszym ciągu objętego pożarem. Na polecenie KDRa zastęp JRG Łosice zakończył działania i powrócił do koszar. Na miejsce dotarło Pogotowie Energetyczne, które odcięło linię zasilającą obiekt w elektryczność. Dalsze działania strażaków polegały na rozbiórce poszycia ścian budynku. Pożar ostatecznie ugaszono. W związku z ryzykiem zawalenia się murowanego komina w centralnej części domu zadysponowano na miejsce działań Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Jednostki OSP na polecenie dowódcy zakończyły działania i wróciły do koszar.

24.01.2018 r. w miejscowości Chromna (gm. Zbuczyn) doszło do pożaru budynku letniskowego.

W chwili dojazdu zastępu z JRG nr 2 zastano następującą sytuację: pożar rozprzestrzeniał się na powierzchni ok. 10 m2 ściany szczytowej drewnianego budynku letniskowego, krytego blachą. Wejście do budynku zamknięte. Osoba zgłaszająca będąca na miejscu zdarzenia poinformowała, że prawdopodobnie w budynku nie ma osób i budynek jest odłączony od zasilania w energię elektryczną.

Zabezpieczono miejsce prowadzenia działań. Ratownicy w aparatach OUO podali 1 prąd wody w natarciu z zewnątrz na palące się elementy drewnianej ściany szczytowej budynku. Następnie sprawiono 2 przęsła drabiny nasadkowej i podano prąd wody ze środkiem pianotwórczym z drabiny.

Przybyły na miejsce zdarzenia Dowódca JRG nr 2 zapoznał się z sytuacją i przejął dowodzenie. Po otwarciu budynku przez przybyłego właściciela polecił wprowadzić drugą rotę w AOUO do wnętrza budynku celem przeszukania pomieszczeń i podania drugiego prądu wody w natarciu na palące się drewniane elementy konstrukcyjne budynku. Prowadzone działania potwierdziły brak poszkodowanych i doprowadziły do lokalizacji pożaru. Przy pomocy podnośnika SH-23 przystąpiono do prac rozbiórkowych ściany szczytowej budynku i przekrycia dachu. Wewnątrz, na poziomie parteru i poddasza, prowadzono prace rozbiórkowe elementów budynku wokół kominka. Pojawiające zarzewia ognia gaszono prądem wody. Prowadzone działania doprowadziły do ugaszenia pożaru. Zabezpieczono ścianę szczytowa plandeką. Po zakończeniu prowadzonych działań zastępy powróciły do koszar.

CZAD I OGIEŃ - OBUDŹ CZUJNOŚĆ !

 

27.01.2018 r. w miejscowości Sionna (gm. Kotuń) doszło do zderzenia się pojazdu osobowego z ciężarowym.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu z JRG nr 1 i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że na drodze krajowej DK 2 stoją dwa uszkodzone pojazdy po kolizji, w żadnym z tych pojazdów nie było osób, wszyscy przed dojazdem służb wyszli na zewnątrz, jedna osoba doznała drobnych obrażeń i zajął się nią zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego. Na miejscu zdarzenia działał już zastęp OSP Kotuń. Droga w obu kierunkach była zamknięta.

Wobec powyższego działania polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zabezpieczeniu pojazdów - odcięcie zapłonu, usunięciu z jezdni płynów eksploatacyjnych, pomocy Policji w organizacji ruchu. Na tym działania zakończono. Zastępy powróciły do bazy.

 

Do dość nietypowego zdarzenia doszło 29.01.2018 r.

Zastęp z JRG nr 1 został zadysponowany do Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego aby pomóc zespołowi gabinetu zabiegowego usunąć metalowe obejmy z genitaliów mężczyzny. Zespół ratowników medycznych nie miał możliwości technicznych do ich usunięcia. Ratownicy za pomocą nożyc do drutu przecięli obejmy, które ratownicy medyczni zdjęli. Na tym działania zakończono.  

  Stan na 21.02.2018 Ilość
  Pożarów 44
  Miejscowych zagrożeń 83
  Alarmów fałszywych 19
  RAZEM 146

 

Ostatnie interwencje

23.02. Stok Lacki (gm. Siedlce)
23.02. Stok Lacki (gm. Siedlce)
21.02.  Pruszyn Pieńki (gm. Siedlce)
21.02. Pruszyn Pieńki (gm. Siedlce)
19.02. Mościbrody (gm. Wiśniew)
19.02. Mościbrody (gm. Wiśniew)
19.02. Korczew - zderzenie 2 sam. ciężarowych
19.02. Korczew - zderzenie 2 sam. ciężarowych
14.02. Stok Ruski (gm. Mordy)
14.02. Stok Ruski (gm. Mordy)
14.02. Pruszyn Pieńki (gm. Siedlce)
14.02. Pruszyn Pieńki (gm. Siedlce)
14.02. Głuchówek (gm. Przesmyki)
14.02. Głuchówek (gm. Przesmyki)
14.02. Pieńki (gm. Kotuń) - zabezpieczenie lądowania LPR
14.02. Pieńki (gm. Kotuń) - zabezpieczenie lądowania LPR
12.02. Siedlce ul. Czerwonego Krzyża
12.02. Siedlce ul. Czerwonego Krzyża
Previous Next
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Sala edukacyjna "Ognik"

Kampanie społeczne

Nabór do służby i pracy


Kalendarz zmianowy dla JRG

Służba 24/48

 

Licznik odwiedzin

316618
DzisiajDzisiaj376
W tym miesiącuW tym miesiącu9470
Goście online 42