ul. Czerwonego Krzyża 45, 08-110 Siedlce, telefon: (25) 644 24 13   fax: (25) 644 24 13, wew. 43    e-mail: sekretariat@siedlce-straz.pl

                                           

Państwowej Straży Pożarnej 

w Siedlcach

Komenda Miejska
Harmonogram kolejnych etapów postępowania kwalifikacyjnego


Wykaz numerów identyfikacyjnych kandydatów, którzy zakwalifikowali się do III etapu postępowania kwalifikacyjnego, tj. sprawdzian lęku wysokości - znajduje TUTAJ.

Szkolenie podstawowe OSP

Planowane w dniach 20.08 - 16.09.2018 szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP
nie odbędzie się z powodu zbyt małej ilości druhów chętnych do uczestnictwa w ww. szk…

Harmonogram kolejnych etapów postępowania kwalifikacyjnego

Harmonogram kolejnych etapów postępowania kwalifikacyjnego, wykaz numerów identyfikacyjnych kandydatów, którzy zakwalifikowali się do II etapu postępowania kwalifikacyjnego oraz…

Wybrane zdarzenia

W dniach 30.07 - 5.08.2018 roku siedleccy strażacy interweniowali podczas 112 zdarzeń na terenie miasta i powiatu siedleckiego, w tym do 15 pożarów, 89 miejscowych zagrożeń, 8…

Godzina „W


W związku z uczczeniem 74. rocznicy Powstania Warszawskiego, siedleccy strażacy również włączyli się w tradycję wyjazdu wozami bojowymi przed bramy garażowe oraz włączyli…

Nabór do służby

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach ogłasza postępowanie kwalifikacyjne dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby przygotowawczej w KM PSP…

Nowe samochody w siedleckiej Komendzie

Z dniem 27 lipca 2018 roku do podziału bojowego w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 został wprowadzony nowoczesny samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 2,5/16 Mercedes Atego, który…

Previous Next Play Pause
Harmonogram kolejnych etapów postępowania kwalifikacyjnego Harmonogram kolejnych etapów postępowania kwalifikacyjnego
Szkolenie podstawowe OSP Szkolenie podstawowe OSP
Harmonogram kolejnych etapów postępowania kwalifikacyjnego Harmonogram kolejnych etapów postępowania kwalifikacyjnego
Wybrane zdarzenia Wybrane zdarzenia
Godzina „W Godzina „W" w Siedlcach
Nabór do służby Nabór do służby
Nowe samochody w siedleckiej Komendzie Nowe samochody w siedleckiej Komendzie
wtorek, 30 styczeń 2018 10:33

Wybrane zdarzenia 22 - 30.01.2018r.

Napisane przez W dniach 22 - 30 stycznia 2018 roku siedleccy strażacy wzywani byli do 27 zdarzeń,
w tym do:

- 12 pożarów,

- 11 miejscowych zagrożeń,

- natomiast 4 zgłoszenia okazały się być alarmem fałszywym.

W ubiegłym tygodniu, m.in. w miejscowości Rakowiec (gm. Siedlce), w Siedlcach przy ul. Mickiewicza, w miejscowości Lipiny (gm. Przesmyki), w miejscowości Sosna Koziółki (gm. Suchożebry), doszło do zdarzeń i pożarów związanych z nieszczelnością w przewodach kominowych.

23.01.2018 r. ok. godziny 3:00 w Skórcu doszło do pożaru poddasza w budynku mieszkalnym.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu OSP Dąbrówka Ług Kierujący Działaniem Ratowniczym stwierdził: pożar na poddaszu budynku jednorodzinnego, mieszkańcy (trzy osoby) samodzielnie opuścili dom - znajdowali się poza budynkiem, pierwszy KDR podjął decyzję o wprowadzeniu roty gaśniczej, wyposażonej w aparaty ochrony układu oddechowego z prądem wody.

Kierujący Działaniem Ratowniczym z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 po przybyciu, przejął dowodzenie:
- podtrzymał zamiar taktyczny - prowadzone działania doprowadziły do zlokalizowania źródła pożaru,
- następnie polecił usunąć nadpalone elementy poddasza i zgromadzone tam materiały na zewnątrz,
- usunąć nadpaloną część krokwi dachowej przy pomocy piły spalinowej,
Prowadzone działania doprowadziły do ugaszenia pożaru. Zastępy powróciły do koszar.

W tym samym czasie, 23.01.2018 r. ok. godziny 3:00 w miejscowości Cierpigórz (gm. Przesmyki) również doszło do pożaru poddasza w budynku mieszkalnym.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia dowódca OSP Przesmyki udał się na rozpoznanie. W jego wyniku ustalono, że pożarem objęte jest poddasze drewnianego domu jednorodzinnego. Właściciel, który jako jedyny przebywał w budynku opuścił go samodzielnie, poinformował Kierującego Działaniem Ratowniczym, że wewnątrz domu zasilanie zostało odłączone, jednak w dalszym ciągu pod napięciem jest napowietrzna linia energetyczna, która w wyniku pożaru powodowała iskrzenie.

Działania podjęte przez strażaków: zabezpieczenia miejsca zdarzenia poprzez wygrodzenie terenu działań, oświetlenie terenu działań przy pomocy masztu oświetleniowego, budowa dwóch linii gaśniczych z dwóch stron budynku.

Zaobserwowano zaprzestanie iskrzenia linii energetycznej. Odłączenie zasilania energetycznego potwierdzono detektorem napięcia. Przystąpiono do natarcia na pożar. Pożar zlokalizowano, po czym wprowadzono dwie roty w aparatach ochrony dróg oddechowych w celu ewakuacji cennego mienia znajdującego się w domu. Rozebrano szalówkę elewacyjną osłaniającą poddasze budynku w celu bezpośredniego dotarcia do miejsca w dalszym ciągu objętego pożarem. Na polecenie KDRa zastęp JRG Łosice zakończył działania i powrócił do koszar. Na miejsce dotarło Pogotowie Energetyczne, które odcięło linię zasilającą obiekt w elektryczność. Dalsze działania strażaków polegały na rozbiórce poszycia ścian budynku. Pożar ostatecznie ugaszono. W związku z ryzykiem zawalenia się murowanego komina w centralnej części domu zadysponowano na miejsce działań Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Jednostki OSP na polecenie dowódcy zakończyły działania i wróciły do koszar.

24.01.2018 r. w miejscowości Chromna (gm. Zbuczyn) doszło do pożaru budynku letniskowego.

W chwili dojazdu zastępu z JRG nr 2 zastano następującą sytuację: pożar rozprzestrzeniał się na powierzchni ok. 10 m2 ściany szczytowej drewnianego budynku letniskowego, krytego blachą. Wejście do budynku zamknięte. Osoba zgłaszająca będąca na miejscu zdarzenia poinformowała, że prawdopodobnie w budynku nie ma osób i budynek jest odłączony od zasilania w energię elektryczną.

Zabezpieczono miejsce prowadzenia działań. Ratownicy w aparatach OUO podali 1 prąd wody w natarciu z zewnątrz na palące się elementy drewnianej ściany szczytowej budynku. Następnie sprawiono 2 przęsła drabiny nasadkowej i podano prąd wody ze środkiem pianotwórczym z drabiny.

Przybyły na miejsce zdarzenia Dowódca JRG nr 2 zapoznał się z sytuacją i przejął dowodzenie. Po otwarciu budynku przez przybyłego właściciela polecił wprowadzić drugą rotę w AOUO do wnętrza budynku celem przeszukania pomieszczeń i podania drugiego prądu wody w natarciu na palące się drewniane elementy konstrukcyjne budynku. Prowadzone działania potwierdziły brak poszkodowanych i doprowadziły do lokalizacji pożaru. Przy pomocy podnośnika SH-23 przystąpiono do prac rozbiórkowych ściany szczytowej budynku i przekrycia dachu. Wewnątrz, na poziomie parteru i poddasza, prowadzono prace rozbiórkowe elementów budynku wokół kominka. Pojawiające zarzewia ognia gaszono prądem wody. Prowadzone działania doprowadziły do ugaszenia pożaru. Zabezpieczono ścianę szczytowa plandeką. Po zakończeniu prowadzonych działań zastępy powróciły do koszar.

CZAD I OGIEŃ - OBUDŹ CZUJNOŚĆ !

 

27.01.2018 r. w miejscowości Sionna (gm. Kotuń) doszło do zderzenia się pojazdu osobowego z ciężarowym.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu z JRG nr 1 i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że na drodze krajowej DK 2 stoją dwa uszkodzone pojazdy po kolizji, w żadnym z tych pojazdów nie było osób, wszyscy przed dojazdem służb wyszli na zewnątrz, jedna osoba doznała drobnych obrażeń i zajął się nią zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego. Na miejscu zdarzenia działał już zastęp OSP Kotuń. Droga w obu kierunkach była zamknięta.

Wobec powyższego działania polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zabezpieczeniu pojazdów - odcięcie zapłonu, usunięciu z jezdni płynów eksploatacyjnych, pomocy Policji w organizacji ruchu. Na tym działania zakończono. Zastępy powróciły do bazy.

 

Do dość nietypowego zdarzenia doszło 29.01.2018 r.

Zastęp z JRG nr 1 został zadysponowany do Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego aby pomóc zespołowi gabinetu zabiegowego usunąć metalowe obejmy z genitaliów mężczyzny. Zespół ratowników medycznych nie miał możliwości technicznych do ich usunięcia. Ratownicy za pomocą nożyc do drutu przecięli obejmy, które ratownicy medyczni zdjęli. Na tym działania zakończono.  

  Stan na 19.08.2018 Ilość
  Pożarów 397
  Miejscowych zagrożeń 960
  Alarmów fałszywych 116
  RAZEM 1473

 

Ostatnie interwencje

10.08. Pluty (gm. Wiśniew)
10.08. Pluty (gm. Wiśniew)
07.08. Oleśnica (gm. Wodynie)
07.08. Oleśnica (gm. Wodynie)
06.08. Siedlce ul. Starzyńskiego
06.08. Siedlce ul. Starzyńskiego
21.07.  Tęczki (gm.Zbuczyn)
21.07. Tęczki (gm.Zbuczyn)
10.07. Zbuczyn fot. A. Król
10.07. Zbuczyn fot. A. Król
02.07. Nowe Opole fot. A. Król
02.07. Nowe Opole fot. A. Król
02.07. Golice fot. A. Król
02.07. Golice fot. A. Król
01.07. Nowe Iganie fot. A. Król
01.07. Nowe Iganie fot. A. Król
24.06 Krzymosze
24.06 Krzymosze
Previous Next
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Sala edukacyjna "Ognik"

Kampanie społeczne


sprawdź gdzie można
bezpiecznie wypoczywać nad wodą
- serwis kąpieliskowy-

 

Nabór do służby i pracy


Kalendarz zmianowy dla JRG

Służba 24/48

 

Licznik odwiedzin

416841
DzisiajDzisiaj69
W tym miesiącuW tym miesiącu10244
Goście online 31