ul. Czerwonego Krzyża 45, 08-110 Siedlce, telefon: (25) 644 24 13   fax: (25) 644 24 13, wew. 43    e-mail: sekretariat@siedlce-straz.pl

                                           

Państwowej Straży Pożarnej 

w Siedlcach

Komenda Miejska
Wicemistrzowie województwa w sporcie pożarniczym

W dniach 21 - 22 czerwca w Kozienicach odbyły się XIX  Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w sporcie pożarniczym, podczas których siedleccy strażacy, w klasyfikacji generalnej,

Jubileusz 90-lecia OSP Radomyśl

17 czerwca 2018 roku na placu przed strażnicą OSP Radomyśl odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 90-lecia powstania jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Radomyśli.
W…

VI Mazowieckie zawody w ratownictwie wodnym i powodziowym

16 czerwca 2018 roku w Węgrowie odbyły się VI Mazowieckie zawody w ratownictwie wodnym i powodziowym Ochotniczych Straży Pożarnych, w których wzięła udział drużyna Ochotniczej…

Warsztaty

W dniach 9 i 16 czerwca 2018 roku odbyły się warsztaty doskonalące umiejętności ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych w zakresie wykonywania zadań z ratownictwa chemicznego…

Wybrane zdarzenia 15-17.06.2018
W dniach 15 - 17.06.2018 roku siedleccy strażacy interweniowali podczas 24 zdarzeń na terenie miasta i powiatu siedleckiego.

Nabór do służby w PSP


Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach ogłasza postępowanie kwalifikacyjne dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby przygotowawczej w KM PSP…

Wzory tablic i naklejek - dotacje dla OSP

W związku z dotacjami na realizację zadań publicznych: "Zapewnienie gotowości bojowej jednostki ochrony przeciwpożarowej włączonej do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego"

Previous Next Play Pause
Wicemistrzowie województwa w sporcie pożarniczym Wicemistrzowie województwa w sporcie pożarniczym
Jubileusz 90-lecia OSP Radomyśl Jubileusz 90-lecia OSP Radomyśl
VI Mazowieckie zawody w ratownictwie wodnym i powodziowym VI Mazowieckie zawody w ratownictwie wodnym i powodziowym
Warsztaty Warsztaty "Chemia 2018"
Wybrane zdarzenia 15-17.06.2018 Wybrane zdarzenia 15-17.06.2018
Nabór do służby w PSP Nabór do służby w PSP
Wzory tablic i naklejek - dotacje dla OSP Wzory tablic i naklejek - dotacje dla OSP
poniedziałek, 12 marzec 2018 11:15

Wybrane zdarzenia 9-11.03.2018

Napisane przez 


W dniach 9 - 11 marca 2018 roku siedleccy strażacy interweniowali podczas 19 zdarzeń, w tym 6 pożarów, 9 miejscowych zagrożeń, natomiast 4 alarmy okazały się być alarmami fałszywymi z instalacji wykrywania pożaru.

 

 09.03.2018

g. 6:50  - Siedlce, ul. Czerwonego Krzyża - pomoc starszej osobie niepełnosprawnej, która spadła z łóżka, leżała na podłodze i nie mogła samodzielnie zmienić pozycji, a pozostająca w mieszkaniu żona nie była w stanie mu pomóc. Mężczyzna nie zgłaszał dolegliwości, a po zbadaniu ustalono, że w wyniku upadku nie odniósł obrażeń. Poszkodowanego przemieszczono na łóżko. Zastęp zakończył działania.

g. 11:50 - Mordy, ul. Narutowicza - pożar sadzy w budynku wielorodzinnym.  Z komina w budynku mieszkalnym wielorodzinnym wydobywał się gęsty, intensywny dym oraz iskry.  Działania zastępów OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, skontrolowaniu wizyjnym pomieszczeń w budynku i strychu, wybraniu żarzącego się węgla z pieców w poszczególnych mieszkaniach oraz kierowaniu ruchem na drodze gdyż zastępy przybyłe do zdarzenia blokowały jeden pas ruchu.  Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu z JRG nr 1 sprawdzono pomieszczenia mieszkalne pod kątem obecności tlenku węgla - nie stwierdzono zawartości bezpośrednio zagrażającej życiu oraz przewietrzono wszystkie mieszkania. Strażacy podali jeden prąd proszku z gaśnicy w wyczystkę komina, co pozwoliło ugasić pożar.

g. 14:50 - Siedlce, ul. Rynkowa - próba samobójcza. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu JRG nr 1 właścicielka mieszkania wskazała zamknięte pomieszczenie, gdzie przebywała chora psychicznie osoba, grożąca samobójstwem. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, udzielono poszkodowanemu wsparcia psychicznego. Na miejsce przybył  patrol Policji oraz zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego, który zabrał poszkodowanego do szpitala.

g. 15:00 - Siedlce, ul. Pułaskiego - atak padaczki u dorosłego mężczyzny. Na miejscu zdarzenia był już zespół PRM, który udzielał pomocy medycznej mężczyźnie (lat ok 40), u którego stwierdzono atak epilepsji. Działania zastępu straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy zespołowi PRM przy wkładaniu poszkodowanego na nosze.

g. 15:10  - Siedlce, ul. Świrskiego - zasłabnięcie osoby na wskutek choroby w budynku banku. Na podłodze leżała przytomna, prawdopodobnie chora, starsza osoba, z którą był bardzo utrudniony kontakt. Działania zastępu polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ułożeniu poszkodowanego w pozycji bezpiecznej i podaniu tlenu, a następnie przekazaniu poszkodowanej osoby przybyłemu zespołowi PRM oraz pomocy w transporcie do karetki.

 

10.03.2018

g. 2:00 - Niechnabrz, gm. Kotuń - pożar samochodu dostawczego. Przypuszczalna przyczyna zdarzenia: zwarcie instalacji elektrycznej w samochodzie. Działania ratownicze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody w natarciu na palący się samochód co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Na tym działania zakończono, zastępy powróciły do swoich jednostek. Na miejscu pozostała Policja zabezpieczając miejsce zdarzenia i prowadząc dalsze czynności dochodzeniowo - śledcze.

g. 4:35 - Nakory gm. Suchożebry - zwarcie instalacji elektrycznej w budynku mieszkalnym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu Kierujący Działaniem Ratowniczym stwierdził, iż spaliła się instalacja elektryczna w jednym z pomieszczeń w budynku jednorodzinnym wraz z wyposażeniem. Domownicy sami podjęli działania gaśnicze oraz opuścili dom przed przybyciem straży pożarnej.  Działania ratownicze zastępów polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, skontrolowaniu czy instalacja elektryczna jest odłączona od budynku, podaniu jednego prądu wody w natarciu na żarzące się elementy wyposażenia pomieszczenia, co pozwoliło ugasić pożar, przewietrzeniu pomieszczeń przy pomocy wentylatora, sprawdzeniu konstrukcji przy pomocy kamery termowizyjnej, sprawdzeniu pomieszczeń przy pomocy miernika wielogazowego pod kątem obecności tlenku węgla (miernik nie wykazał niebezpiecznych stężeń). Na tym działania zakończono zastępy powróciły do jednostek.

g. 7:30  - Wodynie - zalana piwnica budynku mieszkalnego w wyniku pęknięcia rury wodociągowej. Po przybyciu na miejsce gminnego konserwatora sieci wodociągowej i przeprowadzeniu prac ziemnych koparką, zlokalizowano zawór główny, wodę z piwnicy wypompowano do pobliskiego rowu przy użyciu pompy szlamowej.

g. 11:30 - Korczew - pomoc w wyciągnięciu pojazdu karetki pogotowia, który ugrzązł w błocie.

g. 11:50 - Lipiny gm. Przesmyki - pożar suchej trawy na nasypie kolejowym. Paliła się sucha trawa w trzech ogniskach na nasypie kolejowym o powierzchni ok. 1 ara. Podano prąd wody w natarciu, co doprowadziło do ugaszenia pożaru.

g. 15:30 Łupiny gm. Wiśniew  - zalana piwnica budynku mieszkalnego w wyniku pęknięcia rury wodociągowej. Wodę z piwnicy wypompowano na pobliskie pole przy użyciu pompy szlamowej.

g. 19:45 - Kisielany Kuce gm. Mokobody - zderzenie trzech samochodów osobowych. W pojazdach podróżowało łącznie 7 osób. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostało 4 osoby, które zostały zabrane przez zespół PRM do szpitala. Droga była całkowicie zablokowana, na jezdni znajdowały się dwa pojazdy i jeden w pobliskim rowie. Przybyła na miejsce Policja zorganizowała objazdy. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz odłączyli akumulatory w pojazdach. Wycieków płynów eksploatacyjnych nie stwierdzono.

 

  11.03.2018

g. 18.20 - Siedlce, ul. Pułaskiego - pożar metalowego kontenera na śmieci. Przypuszczalna przyczyna zdarzenia - zaprószenie ognia. Śmietnik usytuowany na otwartej przestrzeni, pożar nie stwarzał zagrożenia dla innych obiektów. Działania polegały na podaniu prądu wody w natarciu co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Miejsce zdarzenia przekazano Policji kończąc działania.

  Stan na 17.06.2018 Ilość
  Pożarów 289
  Miejscowych zagrożeń 404
  Alarmów fałszywych 81
  RAZEM 774

 

Ostatnie interwencje

17.06 Wola Suchożebrska
17.06 Wola Suchożebrska
15.06. Siedlce ul. Czerwonego Krzyża
15.06. Siedlce ul. Czerwonego Krzyża
12.05 Łupiny
12.05 Łupiny
11.06. Wola Suchożebrska
11.06. Wola Suchożebrska
30.05. Młynki (gm. Wodynie)
30.05. Młynki (gm. Wodynie)
18.05.  Hołubla
18.05. Hołubla
17.05. Grabianów
17.05. Grabianów
11.05. Dąbrówka Ług
11.05. Dąbrówka Ług
10.05. Jagodne gm. Kotuń
10.05. Jagodne gm. Kotuń
Previous Next
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Sala edukacyjna "Ognik"

Kampanie społeczne

Nabór do służby i pracy


Kalendarz zmianowy dla JRG

Służba 24/48

 

Licznik odwiedzin

380548
DzisiajDzisiaj42
W tym miesiącuW tym miesiącu11344
Goście online 30