ul. Czerwonego Krzyża 45, 08-110 Siedlce, telefon: (25) 644 24 13   fax: (25) 644 24 13, wew. 43    e-mail: sekretariat@siedlce-straz.pl

                                           

Państwowej Straży Pożarnej 

w Siedlcach

Komenda Miejska
Nowa drabina mechaniczna SCD-42


Z dniem 5 września 2018 roku do podziału bojowego Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 siedleckiej komendy został wprowadzony nowy samochód specjalny - drabina mechaniczna SCD-42…

Eliminacje strefowe do Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Pożarniczych OSP

8 września 2018 roku na stadionie lekkoatletycznym ARM Siedlce odbyły się eliminacje strefowe do VI Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych…

Jubileusz 100-lecia OSP Nowe Opole

2 września 2018 roku na placu przed strażnicą w Nowym Opolu odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 100-lecia powstania jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Opolu.
W…

Jubileusz 90-lecia OSP Czepielin

2 września 2018 roku na placu w Czepielinie odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 90-lecia powstania jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Czepielinie.
W obchodach wziął

Jubileusz 95-lecia OSP Olszyc Szlachecki

1 września 2018 roku na placu przed strażnicą OSP w Olszycu Szlacheckim odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 95-lecia powstania jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej…

Utonięcia w wakacje 2018

W tegoroczne wakacje w wodzie zginęło aż 188 osób. Do tragedii dochodziło najczęściej nad jeziorem, a ginęli głównie mężczyźni. W tym roku statystyki wakacyjne są nieco…

Informacja po zakończeniu V etapu naboru


Informacja po zakończeniu V etapu naboru do służby przygotowawczej znajduje się TUTAJ.

Previous Next Play Pause
Nowa drabina mechaniczna SCD-42 Nowa drabina mechaniczna SCD-42
Eliminacje strefowe do Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Pożarniczych OSP Eliminacje strefowe do Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Pożarniczych OSP
Jubileusz 100-lecia OSP Nowe Opole Jubileusz 100-lecia OSP Nowe Opole
Jubileusz 90-lecia OSP Czepielin Jubileusz 90-lecia OSP Czepielin
Jubileusz 95-lecia OSP Olszyc Szlachecki Jubileusz 95-lecia OSP Olszyc Szlachecki
Utonięcia w wakacje 2018 Utonięcia w wakacje 2018
Informacja po zakończeniu V etapu naboru Informacja po zakończeniu V etapu naboru
poniedziałek, 12 marzec 2018 11:15

Wybrane zdarzenia 9-11.03.2018

Napisane przez 


W dniach 9 - 11 marca 2018 roku siedleccy strażacy interweniowali podczas 19 zdarzeń, w tym 6 pożarów, 9 miejscowych zagrożeń, natomiast 4 alarmy okazały się być alarmami fałszywymi z instalacji wykrywania pożaru.

 

 09.03.2018

g. 6:50  - Siedlce, ul. Czerwonego Krzyża - pomoc starszej osobie niepełnosprawnej, która spadła z łóżka, leżała na podłodze i nie mogła samodzielnie zmienić pozycji, a pozostająca w mieszkaniu żona nie była w stanie mu pomóc. Mężczyzna nie zgłaszał dolegliwości, a po zbadaniu ustalono, że w wyniku upadku nie odniósł obrażeń. Poszkodowanego przemieszczono na łóżko. Zastęp zakończył działania.

g. 11:50 - Mordy, ul. Narutowicza - pożar sadzy w budynku wielorodzinnym.  Z komina w budynku mieszkalnym wielorodzinnym wydobywał się gęsty, intensywny dym oraz iskry.  Działania zastępów OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, skontrolowaniu wizyjnym pomieszczeń w budynku i strychu, wybraniu żarzącego się węgla z pieców w poszczególnych mieszkaniach oraz kierowaniu ruchem na drodze gdyż zastępy przybyłe do zdarzenia blokowały jeden pas ruchu.  Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu z JRG nr 1 sprawdzono pomieszczenia mieszkalne pod kątem obecności tlenku węgla - nie stwierdzono zawartości bezpośrednio zagrażającej życiu oraz przewietrzono wszystkie mieszkania. Strażacy podali jeden prąd proszku z gaśnicy w wyczystkę komina, co pozwoliło ugasić pożar.

g. 14:50 - Siedlce, ul. Rynkowa - próba samobójcza. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu JRG nr 1 właścicielka mieszkania wskazała zamknięte pomieszczenie, gdzie przebywała chora psychicznie osoba, grożąca samobójstwem. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, udzielono poszkodowanemu wsparcia psychicznego. Na miejsce przybył  patrol Policji oraz zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego, który zabrał poszkodowanego do szpitala.

g. 15:00 - Siedlce, ul. Pułaskiego - atak padaczki u dorosłego mężczyzny. Na miejscu zdarzenia był już zespół PRM, który udzielał pomocy medycznej mężczyźnie (lat ok 40), u którego stwierdzono atak epilepsji. Działania zastępu straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy zespołowi PRM przy wkładaniu poszkodowanego na nosze.

g. 15:10  - Siedlce, ul. Świrskiego - zasłabnięcie osoby na wskutek choroby w budynku banku. Na podłodze leżała przytomna, prawdopodobnie chora, starsza osoba, z którą był bardzo utrudniony kontakt. Działania zastępu polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ułożeniu poszkodowanego w pozycji bezpiecznej i podaniu tlenu, a następnie przekazaniu poszkodowanej osoby przybyłemu zespołowi PRM oraz pomocy w transporcie do karetki.

 

10.03.2018

g. 2:00 - Niechnabrz, gm. Kotuń - pożar samochodu dostawczego. Przypuszczalna przyczyna zdarzenia: zwarcie instalacji elektrycznej w samochodzie. Działania ratownicze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody w natarciu na palący się samochód co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Na tym działania zakończono, zastępy powróciły do swoich jednostek. Na miejscu pozostała Policja zabezpieczając miejsce zdarzenia i prowadząc dalsze czynności dochodzeniowo - śledcze.

g. 4:35 - Nakory gm. Suchożebry - zwarcie instalacji elektrycznej w budynku mieszkalnym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu Kierujący Działaniem Ratowniczym stwierdził, iż spaliła się instalacja elektryczna w jednym z pomieszczeń w budynku jednorodzinnym wraz z wyposażeniem. Domownicy sami podjęli działania gaśnicze oraz opuścili dom przed przybyciem straży pożarnej.  Działania ratownicze zastępów polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, skontrolowaniu czy instalacja elektryczna jest odłączona od budynku, podaniu jednego prądu wody w natarciu na żarzące się elementy wyposażenia pomieszczenia, co pozwoliło ugasić pożar, przewietrzeniu pomieszczeń przy pomocy wentylatora, sprawdzeniu konstrukcji przy pomocy kamery termowizyjnej, sprawdzeniu pomieszczeń przy pomocy miernika wielogazowego pod kątem obecności tlenku węgla (miernik nie wykazał niebezpiecznych stężeń). Na tym działania zakończono zastępy powróciły do jednostek.

g. 7:30  - Wodynie - zalana piwnica budynku mieszkalnego w wyniku pęknięcia rury wodociągowej. Po przybyciu na miejsce gminnego konserwatora sieci wodociągowej i przeprowadzeniu prac ziemnych koparką, zlokalizowano zawór główny, wodę z piwnicy wypompowano do pobliskiego rowu przy użyciu pompy szlamowej.

g. 11:30 - Korczew - pomoc w wyciągnięciu pojazdu karetki pogotowia, który ugrzązł w błocie.

g. 11:50 - Lipiny gm. Przesmyki - pożar suchej trawy na nasypie kolejowym. Paliła się sucha trawa w trzech ogniskach na nasypie kolejowym o powierzchni ok. 1 ara. Podano prąd wody w natarciu, co doprowadziło do ugaszenia pożaru.

g. 15:30 Łupiny gm. Wiśniew  - zalana piwnica budynku mieszkalnego w wyniku pęknięcia rury wodociągowej. Wodę z piwnicy wypompowano na pobliskie pole przy użyciu pompy szlamowej.

g. 19:45 - Kisielany Kuce gm. Mokobody - zderzenie trzech samochodów osobowych. W pojazdach podróżowało łącznie 7 osób. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostało 4 osoby, które zostały zabrane przez zespół PRM do szpitala. Droga była całkowicie zablokowana, na jezdni znajdowały się dwa pojazdy i jeden w pobliskim rowie. Przybyła na miejsce Policja zorganizowała objazdy. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz odłączyli akumulatory w pojazdach. Wycieków płynów eksploatacyjnych nie stwierdzono.

 

  11.03.2018

g. 18.20 - Siedlce, ul. Pułaskiego - pożar metalowego kontenera na śmieci. Przypuszczalna przyczyna zdarzenia - zaprószenie ognia. Śmietnik usytuowany na otwartej przestrzeni, pożar nie stwarzał zagrożenia dla innych obiektów. Działania polegały na podaniu prądu wody w natarciu co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Miejsce zdarzenia przekazano Policji kończąc działania.

  Stan na 17.09.2018 Ilość
  Pożarów 449
  Miejscowych zagrożeń 1120
  Alarmów fałszywych 142
  RAZEM 1711

 

Ostatnie interwencje

17.09. Borki Kosiorki
17.09. Borki Kosiorki
14.09. Siedlce ul. Starzyńskiego
14.09. Siedlce ul. Starzyńskiego
13.09. Kotuń
13.09. Kotuń
11.09. Nowe Iganie fot. A Król
11.09. Nowe Iganie fot. A Król
03.09. DK 2 Gręzów gm. Kotuń
03.09. DK 2 Gręzów gm. Kotuń
31.08. DK 2 Bojmie gm. Kotuń
31.08. DK 2 Bojmie gm. Kotuń
30.08. Sionna gm. Kotuń
30.08. Sionna gm. Kotuń
10.08. Pluty (gm. Wiśniew)
10.08. Pluty (gm. Wiśniew)
07.08. Oleśnica (gm. Wodynie)
07.08. Oleśnica (gm. Wodynie)
Previous Next
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Sala edukacyjna "Ognik"

Kampanie społeczne

 

 

Nabór do służby i pracy


Kalendarz zmianowy dla JRG

Służba 24/48

 

Licznik odwiedzin

428881
DzisiajDzisiaj107
W tym miesiącuW tym miesiącu7472
Goście online 32