ul. Czerwonego Krzyża 45, 08-110 Siedlce, telefon: (25) 644 24 13   fax: (25) 644 24 13, wew. 43    e-mail: sekretariat@siedlce-straz.pl

                                           

Państwowej Straży Pożarnej 

w Siedlcach

Komenda Miejska
Zakończenie szkolenia Kierujących Działaniem Ratowniczym OSP

9 grudnia 2018 roku zakończyło się szkolenie Kierujących Działaniem Ratowniczym dla ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu siedleckiego, które odbyło się

Uroczysta zbiórka mazowieckich strażaków


29 listopada 2018 roku miała miejsce uroczysta zbiórka mazowieckich strażaków z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rozpoczęła msza…

Inspekcja gotowości operacyjnej pododdziałów MBO

8 grudnia 2018 roku odbyło się szkolenie połączone z inspekcją gotowości operacyjnej pododdziałów Mazowieckiej Brygady Odwodowej przeprowadzone przez grupę inspekcyjną Komendy…

II Strażackie Zawody Crossfit

Strażacy z OSP w Zbuczynie wspólnie z klubem Crossfit G4 w Siedlcach organizują 8 grudnia 2018"II Strażackie Zawody Crossfit".
Druhowie z OSP Zbuczyn zostaną poddani ciężkim…

Ognisty Ratownik, Gorąca Krew - podsumowanie 2017 r.

4 grudnia 2018 roku w Urzędzie Dzielnicy Bielany w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń państwowych, resortowych i czerwonokrzyskich. Odznaczenia zostały wręczone…

Incydent w studni

 
Straż pożarna jest wielokrotnie dysponowana do różnych nietypowych zdarzeń, które dotyczą rożnego rodzaju incydentów, np. w studniach czy innych zbiornikach.
W dniu 8.11.2018…

Previous Next Play Pause
Zakończenie szkolenia Kierujących Działaniem Ratowniczym OSP Zakończenie szkolenia Kierujących Działaniem Ratowniczym OSP
Uroczysta zbiórka mazowieckich strażaków Uroczysta zbiórka mazowieckich strażaków
Inspekcja gotowości operacyjnej pododdziałów MBO Inspekcja gotowości operacyjnej pododdziałów MBO
II Strażackie Zawody Crossfit II Strażackie Zawody Crossfit
Mikołaj w mundurze Mikołaj w mundurze
Ognisty Ratownik, Gorąca Krew - podsumowanie 2017 r. Ognisty Ratownik, Gorąca Krew - podsumowanie 2017 r.
Incydent w studni Incydent w studni
poniedziałek, 12 marzec 2018 11:15

Wybrane zdarzenia 9-11.03.2018

Napisane przez 


W dniach 9 - 11 marca 2018 roku siedleccy strażacy interweniowali podczas 19 zdarzeń, w tym 6 pożarów, 9 miejscowych zagrożeń, natomiast 4 alarmy okazały się być alarmami fałszywymi z instalacji wykrywania pożaru.

 

 09.03.2018

g. 6:50  - Siedlce, ul. Czerwonego Krzyża - pomoc starszej osobie niepełnosprawnej, która spadła z łóżka, leżała na podłodze i nie mogła samodzielnie zmienić pozycji, a pozostająca w mieszkaniu żona nie była w stanie mu pomóc. Mężczyzna nie zgłaszał dolegliwości, a po zbadaniu ustalono, że w wyniku upadku nie odniósł obrażeń. Poszkodowanego przemieszczono na łóżko. Zastęp zakończył działania.

g. 11:50 - Mordy, ul. Narutowicza - pożar sadzy w budynku wielorodzinnym.  Z komina w budynku mieszkalnym wielorodzinnym wydobywał się gęsty, intensywny dym oraz iskry.  Działania zastępów OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, skontrolowaniu wizyjnym pomieszczeń w budynku i strychu, wybraniu żarzącego się węgla z pieców w poszczególnych mieszkaniach oraz kierowaniu ruchem na drodze gdyż zastępy przybyłe do zdarzenia blokowały jeden pas ruchu.  Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu z JRG nr 1 sprawdzono pomieszczenia mieszkalne pod kątem obecności tlenku węgla - nie stwierdzono zawartości bezpośrednio zagrażającej życiu oraz przewietrzono wszystkie mieszkania. Strażacy podali jeden prąd proszku z gaśnicy w wyczystkę komina, co pozwoliło ugasić pożar.

g. 14:50 - Siedlce, ul. Rynkowa - próba samobójcza. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu JRG nr 1 właścicielka mieszkania wskazała zamknięte pomieszczenie, gdzie przebywała chora psychicznie osoba, grożąca samobójstwem. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, udzielono poszkodowanemu wsparcia psychicznego. Na miejsce przybył  patrol Policji oraz zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego, który zabrał poszkodowanego do szpitala.

g. 15:00 - Siedlce, ul. Pułaskiego - atak padaczki u dorosłego mężczyzny. Na miejscu zdarzenia był już zespół PRM, który udzielał pomocy medycznej mężczyźnie (lat ok 40), u którego stwierdzono atak epilepsji. Działania zastępu straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy zespołowi PRM przy wkładaniu poszkodowanego na nosze.

g. 15:10  - Siedlce, ul. Świrskiego - zasłabnięcie osoby na wskutek choroby w budynku banku. Na podłodze leżała przytomna, prawdopodobnie chora, starsza osoba, z którą był bardzo utrudniony kontakt. Działania zastępu polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ułożeniu poszkodowanego w pozycji bezpiecznej i podaniu tlenu, a następnie przekazaniu poszkodowanej osoby przybyłemu zespołowi PRM oraz pomocy w transporcie do karetki.

 

10.03.2018

g. 2:00 - Niechnabrz, gm. Kotuń - pożar samochodu dostawczego. Przypuszczalna przyczyna zdarzenia: zwarcie instalacji elektrycznej w samochodzie. Działania ratownicze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody w natarciu na palący się samochód co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Na tym działania zakończono, zastępy powróciły do swoich jednostek. Na miejscu pozostała Policja zabezpieczając miejsce zdarzenia i prowadząc dalsze czynności dochodzeniowo - śledcze.

g. 4:35 - Nakory gm. Suchożebry - zwarcie instalacji elektrycznej w budynku mieszkalnym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu Kierujący Działaniem Ratowniczym stwierdził, iż spaliła się instalacja elektryczna w jednym z pomieszczeń w budynku jednorodzinnym wraz z wyposażeniem. Domownicy sami podjęli działania gaśnicze oraz opuścili dom przed przybyciem straży pożarnej.  Działania ratownicze zastępów polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, skontrolowaniu czy instalacja elektryczna jest odłączona od budynku, podaniu jednego prądu wody w natarciu na żarzące się elementy wyposażenia pomieszczenia, co pozwoliło ugasić pożar, przewietrzeniu pomieszczeń przy pomocy wentylatora, sprawdzeniu konstrukcji przy pomocy kamery termowizyjnej, sprawdzeniu pomieszczeń przy pomocy miernika wielogazowego pod kątem obecności tlenku węgla (miernik nie wykazał niebezpiecznych stężeń). Na tym działania zakończono zastępy powróciły do jednostek.

g. 7:30  - Wodynie - zalana piwnica budynku mieszkalnego w wyniku pęknięcia rury wodociągowej. Po przybyciu na miejsce gminnego konserwatora sieci wodociągowej i przeprowadzeniu prac ziemnych koparką, zlokalizowano zawór główny, wodę z piwnicy wypompowano do pobliskiego rowu przy użyciu pompy szlamowej.

g. 11:30 - Korczew - pomoc w wyciągnięciu pojazdu karetki pogotowia, który ugrzązł w błocie.

g. 11:50 - Lipiny gm. Przesmyki - pożar suchej trawy na nasypie kolejowym. Paliła się sucha trawa w trzech ogniskach na nasypie kolejowym o powierzchni ok. 1 ara. Podano prąd wody w natarciu, co doprowadziło do ugaszenia pożaru.

g. 15:30 Łupiny gm. Wiśniew  - zalana piwnica budynku mieszkalnego w wyniku pęknięcia rury wodociągowej. Wodę z piwnicy wypompowano na pobliskie pole przy użyciu pompy szlamowej.

g. 19:45 - Kisielany Kuce gm. Mokobody - zderzenie trzech samochodów osobowych. W pojazdach podróżowało łącznie 7 osób. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostało 4 osoby, które zostały zabrane przez zespół PRM do szpitala. Droga była całkowicie zablokowana, na jezdni znajdowały się dwa pojazdy i jeden w pobliskim rowie. Przybyła na miejsce Policja zorganizowała objazdy. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz odłączyli akumulatory w pojazdach. Wycieków płynów eksploatacyjnych nie stwierdzono.

 

  11.03.2018

g. 18.20 - Siedlce, ul. Pułaskiego - pożar metalowego kontenera na śmieci. Przypuszczalna przyczyna zdarzenia - zaprószenie ognia. Śmietnik usytuowany na otwartej przestrzeni, pożar nie stwarzał zagrożenia dla innych obiektów. Działania polegały na podaniu prądu wody w natarciu co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Miejsce zdarzenia przekazano Policji kończąc działania.

  Stan na 09.12.2018 Ilość
  Pożarów 562
  Miejscowych zagrożeń 1393
  Alarmów fałszywych 188
  RAZEM 2141

 

Ostatnie interwencje

06.12. Grabianów, fot. A Król
06.12. Grabianów, fot. A Król
03.12. Przywory Małe - fot. A. Król
03.12. Przywory Małe - fot. A. Król
25.11. Wiśniew, fot. A. Król
25.11. Wiśniew, fot. A. Król
23.11. Siedlce, ul. Piłsudskiego,  fot. A. Król
23.11. Siedlce, ul. Piłsudskiego, fot. A. Król
15.11. Gręzów, fot. A. Król
15.11. Gręzów, fot. A. Król
15.11. Siedlce ul. Brzeska, fot. A. Król
15.11. Siedlce ul. Brzeska, fot. A. Król
13.11. Krześlinek, fot. A. Król
13.11. Krześlinek, fot. A. Król
12.11. Radzików Wielki (gm. Mordy), fot. OSP Radzików Wielki
12.11. Radzików Wielki (gm. Mordy), fot. OSP Radzików Wielki
Previous Next
1 2 3 4 5 6 7 8

Sala edukacyjna "Ognik"

Kampanie społeczne

 

 

Nabór do służby i pracy


Kalendarz zmianowy dla JRG

Służba 24/48

 

Licznik odwiedzin

472732
DzisiajDzisiaj44
W tym miesiącuW tym miesiącu6391
Goście online 28