ul. Czerwonego Krzyża 45, 08-110 Siedlce, telefon: (25) 644 24 13   fax: (25) 644 24 13, wew. 43    e-mail: sekretariat@siedlce-straz.pl

                                           

Państwowej Straży Pożarnej 

w Siedlcach

Komenda Miejska
Wybrane zdarzenia 18.07.2018

18.07.2018 roku siedleccy strażacy interweniowali podczas 19 zdarzeń na terenie miasta i powiatu siedleckiego, w tym do 2 wypadków drogowych oraz 3 pożarów oraz w wyniku intensywnych…

Ćwiczenia

14 lipca 2018 roku w miejscowości Ruska Strona (gm. Korczew) na rzece Bug odbyły się warsztaty szkoleniowe z zakresu ratownictwa wodnego z wykorzystaniem łodzi ratowniczych, w których…

Apelujemy o rozsądek nad wodą

Podczas wakacji wiele osób spędza wolny czas nad wodą. Niestety, niemal z każdym słonecznym dniem wzrasta liczba utonięć. W ciągu ostatnich trzech dni utonęło aż 15 osób.

Potrzebna pomoc dla strażaka KP PSP Stargard

Mam na imię Sławek, w lipcu skończę 26 lat. Wszystko zaczęło się od zwykłego przeziębienia. Lekarz rodzinny zlecił mi badania krwi w którym okazało się, że mam obniżony…

XII Ogólnopolska Piesza Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę

Tradycją jest już, że każdego roku w sierpniu strażacy Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych wraz ze swoimi rodzinami podążają pielgrzymim szlakiem…

Podsumowanie działań - silne wiatry

W dniach 21-24.06.2018 roku siedleccy strażacy interweniowali podczas 122 zdarzeń na terenie miasta i powiatu siedleckiego.
21 - 23 czerwca strażacy interweniowali do usuwania skutków…

Wicemistrzowie województwa w sporcie pożarniczym

W dniach 21 - 22 czerwca w Kozienicach odbyły się XIX  Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w sporcie pożarniczym, podczas których siedleccy strażacy, w klasyfikacji generalnej,

Previous Next Play Pause
Wybrane zdarzenia 18.07.2018 Wybrane zdarzenia 18.07.2018
Ćwiczenia Ćwiczenia "Bug"
Apelujemy o rozsądek nad wodą Apelujemy o rozsądek nad wodą
Potrzebna pomoc dla strażaka KP PSP Stargard Potrzebna pomoc dla strażaka KP PSP Stargard
XII Ogólnopolska Piesza Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę XII Ogólnopolska Piesza Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę
Podsumowanie działań - silne wiatry Podsumowanie działań - silne wiatry
Wicemistrzowie województwa w sporcie pożarniczym Wicemistrzowie województwa w sporcie pożarniczym
czwartek, 05 kwiecień 2018 08:47

Wybrane zdarzenia 04.04.2018r.

Napisane przez 04 kwietnia 2018 roku siedleccy strażacy interweniowali podczas 10 zdarzeń na terenie miasta i powiatu siedleckiego.

g. 12:00 - Borki Wyrki - pożar samochodu osobowego.

Na poboczu drogi stał samochód osobowy marki Renault Scenic, płomienie obejmowały wszystkie elementy pojazdu, kierujący opuścił samochód przed przybyciem straży pożarnej, część wyposażenia samochodu i rzeczy osobiste ewakuował na zewnątrz, kierujący podjął próbę gaszenia pożaru podając prąd gaśniczy z dwóch gaśnic proszkowych - działania te okazały się jednak nieskutecznie. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsce zdarzenia, podaniu prądu gaśniczego na pożar - działania te doprowadziły do likwidacji pożaru. Przypuszczalna przyczyna zdarzenia - zwarcie instalacji elektrycznej. W działaniach brały udział 1 zastęp PSP - 5 strażaków,  1 zastęp OSP - 4 strażaków.

 

g. 12:20 - Suchożebry - zabezpieczenie uszkodzonej konstrukcji ścian nieużytkowanego budynku.

Po przybyciu na miejsce stwierdzono:  nieużytkowany budynek gospodarczy (4 x 3 m) miał zawalony dach oraz jedna ze ścian przewróciła się na część posesji sąsiada.  Brak kontaktu z właścicielem posesji, na której znajdował się uszkodzony budynek.  Z powodu zachwiania stabilności konstrukcji pozostałych ścian (częściowo uszkodzonych) oraz zagrożenie dla zdrowia i życia osób znajdujących się na niedozorowanej posesji polecono rozebrać uszkodzone ściany. Po tych czynnościach obiekt nie stanowił zagrożenia. W działaniach brały udział 1 zastęp PSP - 5 strażaków,  1 zastęp OSP - 5 strażaków.

 

g. 12:40 - Siedlce, ul. Piłsudskiego - pożar skrzynki elektrycznej w budynku.

Na ewakuacyjnej klatce schodowej trzykondygnacyjnego budynku użyteczności publicznej doszło do pożaru. Klatka schodowa była całkowicie zadymiona. Z informacji uzyskanych od użytkowników obiektu uzyskano informację, że pali się skrzynka elektryczna znajdująca się na parterze. Brak było informacji na temat osób przebywających na wyższych kondygnacjach.  Skrzynkę elektryczną ugaszono przy pomocy gaśniczy proszkowej. Strażacy kontynuowali przeszukiwanie klatki schodowej, drzwi przeciwpożarowe uniemożliwiły przedostanie się gazów pożarowych do pozostałej części obiektu. Klatkę oddymiono przy pomocy wentylatora oddymiającego. Po oddymieniu przeprowadzono sprawdzenie atmosfery w pomieszczeniach miernikiem wielogazowym, urządzenie nie wykazało obecności gazów niebezpiecznych.  Przypuszczalna przyczyna zdarzenia: zwarcie instalacji elektrycznej.  Materiał TV Wchód

 

g. 13:30 - Siedlce, ul. Młynarska - pęknięta szyba balkonowa na 9. piętrze budynku.

Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, poprzez wygrodzenie strefy bezpieczeństwa, szybę zagrażającą spadnięciem na osoby postronne, usunięto od wewnątrz balkonu.

 

g. 13:50 - Podnieśno, gm. Suchożebry - pożar suchej trawy na nasypie kolejowym.

Paliła się sucha trawa na nasypie kolejowym w czterech miejscach.  Z uwagi na trudny dojazd, działania ratowników polegały na dotarciu pieszo do miejsca zdarzenia i ugaszeniu pożaru przy użyciu podręcznego sprzętu gaśniczego - tłumic. Przypuszczalna przyczyna zdarzenia: zaprószenie ognia przez osoby nieznane. W działaniach brały udział 1 zastęp PSP - 5 strażaków,  2 zastępy OSP - 9 strażaków.

 

g. 16:15 - Smolanka, gm. Zbuczyn - pożar rżyska.

Podano dwa prądy wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Przypuszczalna przyczyna zdarzenia: nieostrożność przy posługiwaniu się ogniem. W działaniach brały udział 3 zastępy OSP - 20 strażaków.

 

g. 20:35 - Pruszyn, gm. Siedlce - pożar suchej trawy.

Z uwagi na trudne warunki terenowe, które uniemożliwiły dojazd wozów bojowych na miejsce pożaru, działania ratowników polegały na dotarciu pieszo do miejsca zdarzenia i ugaszeniu pożaru przy użyciu podręcznego sprzętu gaśniczego - tłumic. W działaniach brały udział 2 zastępy OSP - 10 strażaków. Przypuszczalna przyczyna zdarzenia:  zaprószenie ognia przez osoby nieznane.

 

g. 21:35 - Nowe Iganie, gm. Siedlce - wypalanie pozostałości budowlanych.

Pożar na posesji w budowie, gdzie były wypalane pozostałości PCV, styropian i inne opakowania po materiałach budowlanych. Wypalanie pozostawiono bez nadzoru. Po podaniu prądu wody pożar ugaszono. W działaniach brały udział 1 zastęp PSP - 6 strażaków,  1 zastęp OSP - 6 strażaków.

 

g. 23:30 - Siedlce, ul. Młynarska - pożar materaca przy wiacie śmietnikowej.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ugaszeniu płonącego materaca. Przypuszczalna przyczyna zdarzenia:  zaprószenie ognia przez osoby nieznane.  W działaniach brał udział 1 zastęp PSP - 6 strażaków.

 

- STOP POŻAROM TRAW ! -

  Stan na 17.07.2018 Ilość
  Pożarów 338
  Miejscowych zagrożeń 637
  Alarmów fałszywych 96
  RAZEM 1071

 

Ostatnie interwencje

10.07. Zbuczyn fot. A. Król
10.07. Zbuczyn fot. A. Król
02.07. Nowe Opole fot. A. Król
02.07. Nowe Opole fot. A. Król
02.07. Golice fot. A. Król
02.07. Golice fot. A. Król
01.07. Nowe Iganie fot. A. Król
01.07. Nowe Iganie fot. A. Król
24.06 Krzymosze
24.06 Krzymosze
21.06 Żelków Kolonia
21.06 Żelków Kolonia
21.06 Kolonia Kamieniec
21.06 Kolonia Kamieniec
17.06 Wola Suchożebrska
17.06 Wola Suchożebrska
15.06. Siedlce ul. Czerwonego Krzyża
15.06. Siedlce ul. Czerwonego Krzyża
Previous Next
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Sala edukacyjna "Ognik"

Kampanie społeczne

 

Nabór do służby i pracy


Kalendarz zmianowy dla JRG

Służba 24/48

 

Licznik odwiedzin

391745
DzisiajDzisiaj532
W tym miesiącuW tym miesiącu8278
Goście online 19