ul. Czerwonego Krzyża 45, 08-110 Siedlce, telefon: (25) 644 24 13   fax: (25) 644 24 13, wew. 43    e-mail: sekretariat@siedlce-straz.pl

                                           

Państwowej Straży Pożarnej 

w Siedlcach

Komenda Miejska
Zakończenie szkolenia Kierujących Działaniem Ratowniczym OSP

9 grudnia 2018 roku zakończyło się szkolenie Kierujących Działaniem Ratowniczym dla ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu siedleckiego, które odbyło się

Uroczysta zbiórka mazowieckich strażaków


29 listopada 2018 roku miała miejsce uroczysta zbiórka mazowieckich strażaków z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rozpoczęła msza…

Inspekcja gotowości operacyjnej pododdziałów MBO

8 grudnia 2018 roku odbyło się szkolenie połączone z inspekcją gotowości operacyjnej pododdziałów Mazowieckiej Brygady Odwodowej przeprowadzone przez grupę inspekcyjną Komendy…

II Strażackie Zawody Crossfit

Strażacy z OSP w Zbuczynie wspólnie z klubem Crossfit G4 w Siedlcach organizują 8 grudnia 2018"II Strażackie Zawody Crossfit".
Druhowie z OSP Zbuczyn zostaną poddani ciężkim…

Ognisty Ratownik, Gorąca Krew - podsumowanie 2017 r.

4 grudnia 2018 roku w Urzędzie Dzielnicy Bielany w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń państwowych, resortowych i czerwonokrzyskich. Odznaczenia zostały wręczone…

Incydent w studni

 
Straż pożarna jest wielokrotnie dysponowana do różnych nietypowych zdarzeń, które dotyczą rożnego rodzaju incydentów, np. w studniach czy innych zbiornikach.
W dniu 8.11.2018…

Previous Next Play Pause
Zakończenie szkolenia Kierujących Działaniem Ratowniczym OSP Zakończenie szkolenia Kierujących Działaniem Ratowniczym OSP
Uroczysta zbiórka mazowieckich strażaków Uroczysta zbiórka mazowieckich strażaków
Inspekcja gotowości operacyjnej pododdziałów MBO Inspekcja gotowości operacyjnej pododdziałów MBO
II Strażackie Zawody Crossfit II Strażackie Zawody Crossfit
Mikołaj w mundurze Mikołaj w mundurze
Ognisty Ratownik, Gorąca Krew - podsumowanie 2017 r. Ognisty Ratownik, Gorąca Krew - podsumowanie 2017 r.
Incydent w studni Incydent w studni
czwartek, 05 kwiecień 2018 08:47

Wybrane zdarzenia 04.04.2018r.

Napisane przez 04 kwietnia 2018 roku siedleccy strażacy interweniowali podczas 10 zdarzeń na terenie miasta i powiatu siedleckiego.

g. 12:00 - Borki Wyrki - pożar samochodu osobowego.

Na poboczu drogi stał samochód osobowy marki Renault Scenic, płomienie obejmowały wszystkie elementy pojazdu, kierujący opuścił samochód przed przybyciem straży pożarnej, część wyposażenia samochodu i rzeczy osobiste ewakuował na zewnątrz, kierujący podjął próbę gaszenia pożaru podając prąd gaśniczy z dwóch gaśnic proszkowych - działania te okazały się jednak nieskutecznie. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsce zdarzenia, podaniu prądu gaśniczego na pożar - działania te doprowadziły do likwidacji pożaru. Przypuszczalna przyczyna zdarzenia - zwarcie instalacji elektrycznej. W działaniach brały udział 1 zastęp PSP - 5 strażaków,  1 zastęp OSP - 4 strażaków.

 

g. 12:20 - Suchożebry - zabezpieczenie uszkodzonej konstrukcji ścian nieużytkowanego budynku.

Po przybyciu na miejsce stwierdzono:  nieużytkowany budynek gospodarczy (4 x 3 m) miał zawalony dach oraz jedna ze ścian przewróciła się na część posesji sąsiada.  Brak kontaktu z właścicielem posesji, na której znajdował się uszkodzony budynek.  Z powodu zachwiania stabilności konstrukcji pozostałych ścian (częściowo uszkodzonych) oraz zagrożenie dla zdrowia i życia osób znajdujących się na niedozorowanej posesji polecono rozebrać uszkodzone ściany. Po tych czynnościach obiekt nie stanowił zagrożenia. W działaniach brały udział 1 zastęp PSP - 5 strażaków,  1 zastęp OSP - 5 strażaków.

 

g. 12:40 - Siedlce, ul. Piłsudskiego - pożar skrzynki elektrycznej w budynku.

Na ewakuacyjnej klatce schodowej trzykondygnacyjnego budynku użyteczności publicznej doszło do pożaru. Klatka schodowa była całkowicie zadymiona. Z informacji uzyskanych od użytkowników obiektu uzyskano informację, że pali się skrzynka elektryczna znajdująca się na parterze. Brak było informacji na temat osób przebywających na wyższych kondygnacjach.  Skrzynkę elektryczną ugaszono przy pomocy gaśniczy proszkowej. Strażacy kontynuowali przeszukiwanie klatki schodowej, drzwi przeciwpożarowe uniemożliwiły przedostanie się gazów pożarowych do pozostałej części obiektu. Klatkę oddymiono przy pomocy wentylatora oddymiającego. Po oddymieniu przeprowadzono sprawdzenie atmosfery w pomieszczeniach miernikiem wielogazowym, urządzenie nie wykazało obecności gazów niebezpiecznych.  Przypuszczalna przyczyna zdarzenia: zwarcie instalacji elektrycznej.  Materiał TV Wchód

 

g. 13:30 - Siedlce, ul. Młynarska - pęknięta szyba balkonowa na 9. piętrze budynku.

Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, poprzez wygrodzenie strefy bezpieczeństwa, szybę zagrażającą spadnięciem na osoby postronne, usunięto od wewnątrz balkonu.

 

g. 13:50 - Podnieśno, gm. Suchożebry - pożar suchej trawy na nasypie kolejowym.

Paliła się sucha trawa na nasypie kolejowym w czterech miejscach.  Z uwagi na trudny dojazd, działania ratowników polegały na dotarciu pieszo do miejsca zdarzenia i ugaszeniu pożaru przy użyciu podręcznego sprzętu gaśniczego - tłumic. Przypuszczalna przyczyna zdarzenia: zaprószenie ognia przez osoby nieznane. W działaniach brały udział 1 zastęp PSP - 5 strażaków,  2 zastępy OSP - 9 strażaków.

 

g. 16:15 - Smolanka, gm. Zbuczyn - pożar rżyska.

Podano dwa prądy wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Przypuszczalna przyczyna zdarzenia: nieostrożność przy posługiwaniu się ogniem. W działaniach brały udział 3 zastępy OSP - 20 strażaków.

 

g. 20:35 - Pruszyn, gm. Siedlce - pożar suchej trawy.

Z uwagi na trudne warunki terenowe, które uniemożliwiły dojazd wozów bojowych na miejsce pożaru, działania ratowników polegały na dotarciu pieszo do miejsca zdarzenia i ugaszeniu pożaru przy użyciu podręcznego sprzętu gaśniczego - tłumic. W działaniach brały udział 2 zastępy OSP - 10 strażaków. Przypuszczalna przyczyna zdarzenia:  zaprószenie ognia przez osoby nieznane.

 

g. 21:35 - Nowe Iganie, gm. Siedlce - wypalanie pozostałości budowlanych.

Pożar na posesji w budowie, gdzie były wypalane pozostałości PCV, styropian i inne opakowania po materiałach budowlanych. Wypalanie pozostawiono bez nadzoru. Po podaniu prądu wody pożar ugaszono. W działaniach brały udział 1 zastęp PSP - 6 strażaków,  1 zastęp OSP - 6 strażaków.

 

g. 23:30 - Siedlce, ul. Młynarska - pożar materaca przy wiacie śmietnikowej.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ugaszeniu płonącego materaca. Przypuszczalna przyczyna zdarzenia:  zaprószenie ognia przez osoby nieznane.  W działaniach brał udział 1 zastęp PSP - 6 strażaków.

 

- STOP POŻAROM TRAW ! -

  Stan na 09.12.2018 Ilość
  Pożarów 562
  Miejscowych zagrożeń 1393
  Alarmów fałszywych 188
  RAZEM 2141

 

Ostatnie interwencje

06.12. Grabianów, fot. A Król
06.12. Grabianów, fot. A Król
03.12. Przywory Małe - fot. A. Król
03.12. Przywory Małe - fot. A. Król
25.11. Wiśniew, fot. A. Król
25.11. Wiśniew, fot. A. Król
23.11. Siedlce, ul. Piłsudskiego,  fot. A. Król
23.11. Siedlce, ul. Piłsudskiego, fot. A. Król
15.11. Gręzów, fot. A. Król
15.11. Gręzów, fot. A. Król
15.11. Siedlce ul. Brzeska, fot. A. Król
15.11. Siedlce ul. Brzeska, fot. A. Król
13.11. Krześlinek, fot. A. Król
13.11. Krześlinek, fot. A. Król
12.11. Radzików Wielki (gm. Mordy), fot. OSP Radzików Wielki
12.11. Radzików Wielki (gm. Mordy), fot. OSP Radzików Wielki
Previous Next
1 2 3 4 5 6 7 8

Sala edukacyjna "Ognik"

Kampanie społeczne

 

 

Nabór do służby i pracy


Kalendarz zmianowy dla JRG

Służba 24/48

 

Licznik odwiedzin

472744
DzisiajDzisiaj56
W tym miesiącuW tym miesiącu6403
Goście online 8